Salta Katten lösvikt Fazer

403119
Förp.pris: 177,07 kr
Jmf.pris: 80,49 kr/kg
Förp. 1*2,2 kg
Lager: 4 förp.
Köp »
Beskrivning:

Salta Katten är en klassisk godis som många känner till. Det är en godis i form av svarta katter med smak av lakrits. Perfekt godis för både barn, vuxna och dig som är vegan då Salta katten är vegansk.

Salta Katten lösvikt från Fazer är en ikonisk svensk godisfavorit som har funnits på marknaden i årtionden. Denna klassiska saltlakrits bjuder på en unik smakupplevelse som är både intensiv och oemotståndlig. Perfekt för lakritsälskare och alla som vill återuppleva sina barndomsminnen. Hos Torebrings kan du enkelt köpa Salta Katten lösvikt online och få det levererat direkt till din dörr. Vi erbjuder ett brett sortiment av högkvalitativa godisprodukter och garanterar alltid färska varor. Gör din beställning idag och njut av denna salta delikatess från Fazer!

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, modifierad stärkelse/stivelse, ammoniumklorid (salmiak), färgämne/farvestof (E153), naturlig arom, ytbehandlingsmedel (E903).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1476 kJ
Energi 351 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 87 g
- Varav sockerarter 54 g
Protein 0.5 g
Salt (SALTEQ) 0.08 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Fazer Konfektyr

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

403119

EAN hel förp:

6416453431195

EAN hel pall:

16416453431192

Bruttovikt:

2.31 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;