Happy Chokladkola Franssons Konfektyrer

1076343
Förp.pris: 84,67 kr
Jmf.pris: 70,56 kr/kg
Förp. 1*1,2 kg
Lager: 4 förp.
Köp »
Beskrivning:

Skum med kolasmak överdragen med ljus nontemp.

Välkommen till Torebrings där du kan uppleva en av de mest älskade sötsakerna - Happy Chokladkola från Franssons Konfektyrer. Denna chokladkola är en underbar kombination av rik mjölkchoklad och len kola som smälter i munnen och lämnar en oförglömlig smakupplevelse. Franssons Konfektyrer är kända för sina högkvalitativa produkter och denna chokladkola är inget undantag. Den är perfekt för alla tillfällen, vare sig du vill unna dig själv lite lyx eller ge bort som delikat presentgodis. Missa inte chansen att njuta av denna klassiska konfektyr som också faller under kategorin karameller och annat godis som många älskar. Låt Happy Chokladkola förgylla dina stunder och vara den perfekta gåvan till någon du tycker om.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: Socker, glukos-fruktossirap, vatten, fullhärdade vegetabiliska oljor(palmkärn, kokos, palm), fuktighetsbevarande medel(sorbitol), vasslepulver(MJÖLK), gelatin, fettreducerat kakaopulver, skumMJÖLKspulver, emulgeringsmedel (SOJAlecitin E492), aromämne

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1543 kJ
Energi 367 kcal
Fett 9.3 g
varav mättat fett 9.1 g
Kolhydrat 70.1 g
varav sockerarter 44.6 g
Fiber 0.5 g
Protein 2.8 g
Motsvarande salt 0.03 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20.00/10.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Franssons Konfektyrer

Varukategori:

Lösviktsgodis choklad

Leverantör:

Franssons Konfektyrer AB

Lev art nr:

343

EAN hel förp:

7391455003436

Bruttovikt:

1.3 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;