Dumlekola Lakrits 394 st Fazer

402102
Förp.pris: 371,06 kr
Jmf.pris: 123,69 kr/kg (0,94 kr/st)
Förp. 1*3 kg
Lager: 15 förp.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: glukossirap, socker, vegetabiliskt fett (palm), HELMJÖLKSPULVER/SØDMÆLKSPULVER/TØRRMELK, kakaosmör, vasslepulver (av MJÖLK)/ vallepulver (fra MÆLK)/mysepulver (fra MELK), melass, aromer, kakaomassa, MJÖLK/MÆLK/MELK, SKUMMJÖLKSPULVER/SKUMMETMÆLKSPULVER, salt, emulgeringsmedel (lecitin, bl.a. SOJA). Mjölkchoklad innehåller minst 30% kakao/ kakaotørstof. KAN INNEHÅLLA NÖTTER, MANDEL OCH VETE/ KAN INDEHOLDE NØDDER, MANDLER OG HVEDE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1905 kJ
Energi 455 kcal
Fett 20 g
- Varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 64 g
- Varav sockerarter 51 g
Protein 3 g
Salt (SALTEQ) 0.25 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Nötter
Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Dumle

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

402102

EAN hel förp:

6411404021029

Bruttovikt:

3.2 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;