Fazermint 389 st lösvikt Fazer

402106
Förp.pris: 371,06 kr
Jmf.pris: 123,69 kr/kg (0,95 kr/st)
Förp. 1*3 kg
Lager: 23 förp.
Köp »
Beskrivning:

Mörk choklad fylld med mjuk mintcreme. En av Fazers mest kända produkter. Världens mest sålda Tax-freeprodukt.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, kakaomassa, glukossirap, kakaosmör, MJÖLKFETT/MÆLKEFEDT/MELKEFETT, emulgeringsmedel (lecitin, bl.a. SOJA), aromer, enzym (invertas). Mörk choklad innehåller minst 47% kakao/kakaotørstof. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV MJÖLK, NÖTTER, MANDLAR OCH VETE/ KAN INDEHOLDE SPOR AF MÆLK, NØDDER, MANDLER OG HVEDE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1882 kJ
Energi 449 kcal
Fett 19 g
- Varav mättat fett 11 g
Kolhydrat 65 g
- Varav sockerarter 59 g
Protein 2.4 g
Salt (SALTEQ) 0.07 g

Allergiinfo:

Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Mjölk
Kan innehålla: Nötter
Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Fazer Konfektyr

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

402106

EAN hel förp:

6411404021067

EAN hel pall:

86411404021063

Bruttovikt:

3.28 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;