Merci Petits Choklad cylinder 1000 gr

640564
À-pris: 187,94 kr = 1000 gr
Förp.pris: 1.503,49 kr = 8*1000 gr
Jmf.pris: 187,94 kr/kg
Förp. 8*1000 gr
Lager: 23 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Den finaste chokladen, tillverkad av utvalda ingredienser och individuellt inslagna i guld: detta är hur merci har tagit sig in i människors hjärtan sedan 1965. Inte förvånande med tanke på att merci är gåvan att ge som ett speciellt tack. merci betyder tack – Tack för att du finns!

merci Petits Collection består av ca 167 st med sju utsökta inslagna chokladpraliner á 6 gr med och utan fyllning för alla smaker:

Almond
Cappuccino
Dark milk
Hazelnut-creme and crunch
Milk chocolate
Praline-creme
White crisp

Taggar:
Ingredienser:

Socker, kakaosmör, HELMJÖLKSPULVER, kakaomassa, GRÄDDPULVER, hackade MANDLAR (3,7 %), vegetabiliskt fett (palm, shea), SKUMMJÖLKSPULVER, malda HASSELNÖTTER (1,9 %), MJÖLKSOCKER(LAKTOS), KÄRNMJÖLKSPULVER, smörfett, VETEMJÖL, druvsocker, rismjöl, emulgeringsmedel: lecitin (SOJA), kaffe, fettreducerad kakao, fruktsocker, VETEPROTEIN, salt, aromer, VETEMALT.

Näringsvärde:

Energi 2390 kJ / 574 kcal
Fett 37,7 g
varav mättat fett 21,4 g
Kolhydrat 49,1 g
varav sockerarter 47,1 g
Protein 8,3 g
Salt 0,24 g

Varumärke:

Merci

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Storck Sverige AB

Lev art nr:

640564

EAN del förp:

4014400927368

EAN hel förp:

4014400640564

Bruttovikt:

1.08 kg/st  8.64 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.032  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;