Cocoa Life

Mjölkchoklad Mini Cylinder Marabou

970836
À-pris: 547,12 kr = 2 kg
Förp.pris: 1.094,24 kr = 2*2 kg
Jmf.pris: 273,56 kr/kg
Förp. 2*2 kg
Lager: 40 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Marabou cylinder: Marabou Mjölkchoklad är Sveriges allra mest älskade choklad. Den har funnits i sortimentet sedan Marabou grundades och är fortfarande lika populär. Det smidiga formatet gör att det blir lätt att ta med. Små godbitar på 10 gr.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Socker, kakaosmör, kakaomassa, vasslepulver (MJÖLK), SKUMMJÖLKSPULVER, SMÖRFETT, vassleprodukt (MJÖLK), emulgeringsmedel (SOJALECITIN), arom. KAN INNEHÅLLA NÖTTER. Minst 30 % kakao.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 2279 kJ
Energi 546 kcal
Fett 32 g
- Varav mättat fett 19 g
Kolhydrat 59 g
- Varav sockerarter 58 g
Protein 4.7 g
Salt (SALTEQ) 0.33 g
Fiber 2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Kan innehålla: Nötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Marabou

Konsumentkontakt:

Mondelez Sverige

Telefon:

020-72 00 26

Hemsida:

www.mdlznordic.com

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Mondelez Sverige AB

Lev art nr:

970836

EAN del förp:

7622300777562

EAN hel förp:

7622300751647

EAN hel pall:

7622300751630

Bruttovikt:

2.21 kg/st  4.42 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st,  0.018  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;