Choko Original Toffee lösvikt Cloetta

1007752
Kampanj!
-15%
Förp.pris: 236,78 kr
(Tidigare pris: 278,54)
Jmf.pris: 78,93 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 92,85 kr/kg)
Förp. 1*3 kg
Lager: 7 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Choko Original, Chokladöverdragen kola.

Upptäck den älskade Choko Original Toffee från Cloetta hos Torebrings. Denna smakfulla karamell i lösvikt är perfekt för alla tillfällen och passar lika bra för företag, föreningar och privatpersoner. Genom att köpa Choko Original Toffee online hos Torebrings, garanterar du dig själv godis av högsta kvalitet. Cloettas toffee är en populär favorit som smakar lika bra på kontoret som hemma hos familjen eller vid föreningens evenemang. Beställ online idag och njut av snabb leverans och fantastiska smaker!

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, mjölkchoklad/MÆLKE-/melksjokolade (socker/sukker, kakaosmör, HELMJÖLKS-/SØDMÆLKS-/HELMELKPULVER, kakaomassa, VASSLE-/VALLE-/MYSEPULVER (MJÖLK/MÆLK/MELK), emulgeringsmedel/emulgator (SOJA-/SOYALECITHIN, E476), arom), socker/sukker, palmfett, sockrad kondenserad MJÖLK/sukret kondenseret MÆLK/MELK, VASSLE-/VALLE-/MYSEPULVER (MJÖLK/MÆLK/MELK), salt, arom.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1879 kJ
Energi 450 kcal
Fett 20 g
varav mättat fett 14 g
Kolhydrat 64 g
varav sockerarter 53 g
Protein 2.6 g
Motsvarande salt 1.00 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Polen

Varumärke:

Cloetta

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1007752

EAN hel förp:

7330869143079

Bruttovikt:

3.27 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;