Hallon/Lakritsskalle Skum 112 st Bubs

716121
Förp.pris: 101,25 kr
Jmf.pris: 72,32 kr/kg (0,91 kr/st)
Förp. 1*1,4 kg
Lager: 9 förp.
Köp »
Beskrivning:

Bubs Hallon Lakritsskalle Skum är en älskad klassiker som kombinerar det bästa av två världar - sötma från hallon och en hint av salmiak från lakrits. De mjuka, skumaktiga bitarna är formade som skallar och kommer i en generös förpackning med hela 112 stycken. Detta gör dem perfekta för allt från vardagsmys till festliga tillfällen. Bubs är kända för att använda högkvalitativa råvaror och deras Hallon Lakritsskalle Skum är inget undantag. Varje tugga erbjuder en smakupplevelse utöver det vanliga. Handla Bubs Hallon Lakritsskalle Skum enkelt och bekvämt online hos Torebrings och få snabb leverans direkt till dörren. Missa inte chansen att prova på detta omtyckta godis som snabbt kan bli en favorit i ditt godisskål!

Taggar:
Ingredienser:

Glukos-fruktossirap, socker, majsstärkelse, vatten, salmiak, lakrits, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), potatisprotein, kokosolja, aromämnen, färgämnen (svart morotskoncentrat, E153), salt, ytbehandlingsmedel (karnaubavax)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1463 kJ
Energi 350 kJ
Fett 0.40 g
varav mättat fett 0.40 g
Kolhydrat 86 g
varav sockerarter 58 g
Protein 0.50 g
Motsvarande salt 0.20 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/17°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

6121

EAN hel förp:

7393077061214

EAN hel pall:

17393077061211

Bruttovikt:

1.6 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;