Nöt-Crème Chocokulor 13,3 gr Printzells

6090509
Förp.pris: 255,47 kr
Jmf.pris: 106,45 kr/kg (1,42 kr/st)
Förp. 1*2,4 kg
Lager: 1 förp.
Köp »
Taggar:
Ingredienser:

Fyllning: Socker, vegetabiliska oljor och fetter (shea, palm), HASSELNÖTTER, JORDNÖTTER, kakao, naturlig vaniljarom, emulgator (solroslecitin). Överdrag: Socker, vegetabiliskt fullhärdat fett (palm), VASSLEPULVER, kakao, emulgator (solroslecitin och E492) arom. *Kan innehålla spår av gluten, mandel, valnöt, cashewnöt, pekannöt, paranöt, pistaschnöt och macadamianöt.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2426 kJ
Energi 581 kcal
Fett 38 g
varav mättat fett 22 g
Kolhydrat 53 g
varav sockerarter 51 g
Protein 5 g
Motsvarande salt 0.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)
Innehåller: Jordnötter

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Nöt-Créme

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Lev art nr:

301

EAN hel förp:

7311590023014

Bruttovikt:

2.54 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;