Sur Melonbit Mega lösvikt Pingvin Toms

690700
Förp.pris: 196,56 kr
Jmf.pris: 103,45 kr/kg
Förp. 1*1,9 kg
Lager: 9 förp.
Köp »
Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Sukker/socker, glukose-fruktosesirup/-sirap, HVEDEMEL/HVETEMEL/VETEMJÖL (GLUTEN), risstivelse/-stärkelse, modificeret majs- og kartoffel-/potetstivelse/modifierad majs- och potatisstärkelse, fugtighedsbevarende middel/medel (glycerol/glyserol), helt hærdet/herdnet/härdat vegetabilsk fedt/fett (palmekerne/-kjerne/palmkärna, kokos), syrer/syror 1% (citronsyre/-syra/sitronsyre, æble-/eplesyre/äppelsyra), emulgator/emulgeringsmedel (mono- og diglycerider af fedtsyrer), fortykningsmiddel/förtjockningsmedel (arabisk gummi/gummi arabicum), aroma/aromämne, farvestoffer/fargestoffer/färgämnen (klorofyl-kobber-kompleks, carmin/karmin, curcumin/kurkumin), salt, overfladebehandlingsmiddel/ytbehandlingsmedel (carnaubavoks/-vax). Fyld/Fyllning 47%.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1548 kJ
Energi 370 kcal
Fett 2.9 g
varav mättat fett 2.7 g
Kolhydrat 82 g
varav sockerarter 65 g
Protein 1.1 g
Motsvarande salt 0.12 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Toms

Konsumentkontakt:

Toms Sverige AB

Postadress:

Box 4050, 300 04 HALMSTAD

Besöksadress:

Hamngatan 17, 302 43 HALMSTAD

Telefon:

035-15 26 50

Hemsida:

www.toms.se

E-post:

vpr@tomsgroup.com

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Toms Sverige AB

Lev art nr:

690700

EAN hel förp:

5709678217080

EAN hel pall:

5709678217097

Bruttovikt:

2.02 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;