Polkakuddar Franssons Konfektyrer

1076501
Förp.pris: 131,94 kr
Jmf.pris: 65,97 kr/kg
Förp. 1*2 kg
Lager: 2 förp.
Köp »
Beskrivning:

Karamell med smak av pepparmint.

Upptäck den klassiska smaken av polkakuddar från Franssons Konfektyrer hos Torebrings. Dessa traditionella polkakuddar är ett måste för alla som älskar svensk konfektyr. Tillverkade med noggrant utvalda ingredienser och med en hantverksmässig tillverkningsprocess, erbjuder Franssons Konfektyrer en produkt som har bevarat sin autentiska smak genom åren. Perfekt som en söt njutning efter maten eller som en uppskattad present. Beställ dina polkakuddar online hos Torebrings idag och njut av en bit svensk konfektyrhistoria.

Taggar:
Ingredienser:

INGREDIENSER: glukossirap, socker, pepparmintarom, färgämne (E 120)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1650 kJ
Energi 392 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 98.9 g
varav sockerarter 45.3 g
Fiber 0 g
Protein 0 g
Natrium 0 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Franssons Konfektyrer

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Franssons Konfektyrer AB

Lev art nr:

501

EAN hel förp:

7391455005010

Bruttovikt:

2.1 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Ako Choc kolor lösvikt
Cloetta Sverige AB
Ako Choc kolor lösvikt
1003993    Lager: 13
Amerikanska Linser 880 st Fazer
Fazer Sweden AB
Amerikanska Linser 880 st Fazer
402192    Lager: 7
Banana Bubs 112 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Banana Bubs 112 st Bubs Godis
716117    Lager: -40
Banana Bubs Mini 230 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Banana Bubs Mini 230 st Bubs Godis
716118    Lager: 59
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs Godis
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs Godis
716110    Lager: -42
Bounty Miniatures 8,1 gr
Mars Sverige AB
Bounty Miniatures 8,1 gr
647046    Lager: 5

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;