Cola Bottle lösvikt kartong Malaco

1009467
Förp.pris: 214,48 kr
Jmf.pris: 65,99 kr/kg
Förp. 1*3,25 kg
Lager: 3 förp.
Köp »
Beskrivning:

Klassiska flaskor med härlig colasmak, sega med tuggmotstånd.

Söker du efter en härlig och nostalgisk godbit? Hos Torebrings kan du köpa Malaco Cola Bottle lösvikt kartong online. Denna klassiska godisbit med smak av cola är en favorit bland både unga och gamla. Perfekt för företag som vill bjuda personalen på något extra gott, för föreningar som ordnar evenemang, eller för privatpersoner som vill ha ett lager av sitt favoritgodis hemma. Beställ enkelt och smidigt online här hos oss.

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, socker/sukker, vatten/vand, gelatin, syra (citronsyra), arom, karamelliserat socker/karamelliseret sukker, vegetabiliska oljor (kokos, raps), ytbehandlings-/overfladebehandlingsmiddel (karnaubavax/voks).

Näringsvärde:

Energi 1334 kJ
Energi 314 kcal
Fett 0.4 g
varav mättat fett 0.4 g
Kolhydrat 71 g
varav sockerarter 52 g
Protein 5.1 g
Motsvarande salt 0.05 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Slovakien

Varumärke:

Malaco

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1009467

EAN hel förp:

7330869148760

Bruttovikt:

3.48 kg/förp

Volym:

0.007  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;