Ako Choc kolor lösvikt

1003993
Kampanj!
-15%
À-pris: 212,10 kr = 2,5 kg
(Tidigare pris: 249,54)
Förp.pris: 424,20 kr = 2*2,5 kg
(Tidigare pris: 499,07)
Jmf.pris: 84,84 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 99,81 kr/kg)
Förp. 2*2,5 kg
Lager: 13 innerförp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Inslagna kolor med choklad- och mintsmak.

Välkommen till Torebrings! Hos oss kan du enkelt köpa AKO chokladkolor i lösvikt online. Oavsett om du är ett företag som vill erbjuda en extra liten lyx till dina anställda, en förening som planerar ett evenemang eller en privatperson som bara älskar godis, har vi något för dig. Våra AKO kolor är kända för sin höga kvalitet och utsökta smak. Genom att beställa från oss kan du vara säker på snabb leverans och utmärkt kundservice. Utforska vårt sortiment och hitta dina favoriter idag!

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, socker, sockrad kondenserad SKUMMJÖLK, glukos-fruktossirap, fullhärdat kokosfett, fettreducerat kakaopulver, stabiliseringsmedel (sorbitolsirap), gelatin, emulgeringsmedel (E471), aromer.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1663 kJ
Energi 393 kcal
Fett 7.2 g
varav mättat fett 6.9 g
Kolhydrat 80 g
varav sockerarter 53 g
Protein 2.1 g
Motsvarande salt 0.04 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Italien

Varumärke:

AKO

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1003993

EAN hel förp:

7330869133858

EAN hel pall:

37330869133859

Bruttovikt:

2.85 kg/st  5.7 kg/förp

Volym:

0.01  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;