Romerska Bågar ljus lösvikt Cloetta

171269
Kampanj!
-15%
Förp.pris: 181,64 kr
(Tidigare pris: 213,70)
Jmf.pris: 100,91 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 118,72 kr/kg)
Förp. 1*1,8 kg
Lager: 4 förp.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Produktbeskrivning: Ljus choklad med smak av apelsin. Smågodis av välkänt varumärke, en elegant smak för en stund av njutning.

Upptäck den oemotståndliga smaken av Romerska Bågar Ljus Lös vikt från Cloetta hos Torebrings. Denna klassiska svenska choklad har varit en favorit i generationer tack vare sin krämiga, mjölkchoklad som smälter i munnen. Oavsett om du vill unna dig själv eller ge bort en välsmakande gåva, är Romerska Bågar det perfekta valet. Med vår lös vikt-försäljning kan du köpa precis så mycket du vill, vilket gör det enkelt att anpassa mängden till alla tillfällen. Beställ idag och upplev Cloettas kvalitetschoklad som alltid är en ren njutning!

Taggar:
Ingredienser:

socker, kakaosmör, HELMJÖLKSPULVER, kakaomassa, vegetabiliska fetter (palm, shea), VASSLEPULVER (MJÖLK), emulgeringsmedel (SOJALECITIN), aromer (bl.a. vanillin), salt. Kan innehålla HASSELNÖTTER och MANDEL.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2281 kJ
Energi 543 kcal
Fett 32 g
varav mättat fett 19 g
Kolhydrat 58 g
varav sockerarter 57 g
Protein 5.3 g
Motsvarande salt 0.31 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Cloetta

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Lösviktsgodis choklad

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001271

EAN hel förp:

7310040012691

Bruttovikt:

1.91 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;