Sur Röd Blixt Bubs

717112
Förp.pris: 122,86 kr
Jmf.pris: 72,27 kr/kg
Förp. 1*1,7 kg
ÅTER NOVEMBER
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Som en blixt från klar himmel kom idén om den här godisbiten till oss. Den flashiga fruktsmaken laddad med uppiggande syrlighet skapar både spänning och habegär hos såväl superhjältar som oss vanliga. Den platta blixtformen ger ett härligt tuggmotstånd.

Innehållet är helt fritt från gelatin och andra animaliska tillsatser.

Upptäck den sura och intensiva smaken av Sur Röd Blixt från Bubs, tillgänglig hos Torebrings. Detta smakrika godis är perfekt för dig som älskar sura godisar med en hint av rött bär. Bubs är känt för sina högkvalitativa godisprodukter som alltid levererar på både smak och konsistens. Sur Röd Blixt är inget undantag – varje bit är en explosion av syrlighet som garanterat kommer att kittla smaklökarna och ge dig en minnesvärd smakupplevelse. Torebrings gör det enkelt för dig att köpa ditt favoritgodis online, med snabb leverans och ett brett sortiment av godsaker. Så varför vänta? Beställ ditt Sur Röd Blixt från Bubs idag och njut av en sur och bärig smakbomb som blir svår att motstå!

Taggar:
Vegan    Vegansk   
Ingredienser:

Socker, glukos-fruktossirap, vatten, majsstärkelse, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), koncentrat från svart morot, aromämne.

Näringsvärde:

Energi 1442 kJ , 345 kcal
Fett 0 g
Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 84 g
Varav sockerarter 61 g
Protein 0 g
Salt 0.1 g

Tillagningsanvisning:

Ej tillagad

Förvaring:

Max: 22°C
Min: 17°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

7112

EAN hel förp:

7393077071121

Bruttovikt:

1.8 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;