Kola Salta Ovaler 112 st Bubs

716115
Förp.pris: 72,24 kr
Jmf.pris: 51,60 kr/kg (0,65 kr/st)
Förp. 1*1,4 kg
Lager: 34 förp.
Köp »
Beskrivning:

Upplev den perfekta kombinationen av kola och saltlakrits med Kola Salta Ovaler från Bubs, nu tillgängliga hos Torebrings. Dessa läckra godisbitar kommer i en praktisk förpackning med 112 stycken, vilket gör dem till det ideala valet för både stora och små godisälskare. Bubs är välkända för sina högkvalitativa godisprodukter och Kola Salta Ovaler är inget undantag. Varje bit erbjuder en unik smakupplevelse där söt kola möter intensiv saltlakrits, vilket gör dem till en favorit bland många. Beställ dina Kola Salta Ovaler från Bubs hos Torebrings idag och njut av en oemotståndlig smakresa. Perfekt att ha hemma, på kontoret eller att ge bort som en present till en godisälskare. Torebrings erbjuder snabb leverans och enkel beställning online.

Ingredienser:

Glukos-fruktossirap, socker, majsstärkelse, vatten, lakrits, salmiak, potatisprotein, salt, kokosolja, aromämnen, färgämnen (E153), ytbehandlingsmedel (karnaubavax)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1445 kJ
Energi 345 kcal
Fett 0.4 g
varav mättat fett 0.4 g
Kolhydrat 85 g
varav sockerarter 56 g
Protein 0.7 g
Motsvarande salt 0.4 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

6115

EAN hel förp:

7393077061153

EAN hel pall:

17393077061150

Bruttovikt:

1.6 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Ako Choc kolor lösvikt
Cloetta Sverige AB
Ako Choc kolor lösvikt
1003993    Lager: 13
Amerikanska Linser 880 st Fazer
Fazer Sweden AB
Amerikanska Linser 880 st Fazer
402192    Lager: 7
Banana Bubs Mini 230 st Bubs
BUBS Godis AB
Banana Bubs Mini 230 st Bubs
716118    Lager: 60
Bläckfiskar Saltade 260 st Bubs
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Saltade 260 st Bubs
716113    Lager: 29
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs
716110    Lager: -44
Bounty Miniatures 8,1 gr
Mars Sverige AB
Bounty Miniatures 8,1 gr
647046    Lager: 5

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;