Saltpastiller Pingvin lösvikt Toms

468700
Förp.pris: 258,50 kr
Jmf.pris: 103,40 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Lager: 4 förp.
Köp »
Beskrivning:

Välkända Pingvin Saltpastiller.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Modificeret majsstivelse/modifierad majsstärkelse, sukker/socker, ammoniumklorid 8%, gelatine, rålakrids 4%, fortykningsmiddel/förtjockningmedel (arabisk gummi/gummi arabicum), salt, aromaer/aromämnen, vegetabilsk olie/olje/olja (kokos, raps), overfladebehandlingsmiddel/ytbehandlingsmedel (carnaubavoks/-vax).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1412 kJ
Energi 338 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 78 g
varav sockerarter 40 g
Protein 4.2 g
Motsvarande salt 0.93 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Toms

Konsumentkontakt:

Toms Sverige AB

Postadress:

Box 4050, 300 04 HALMSTAD

Besöksadress:

Hamngatan 17, 302 43 HALMSTAD

Telefon:

035-15 26 50

Hemsida:

www.toms.se

E-post:

vpr@tomsgroup.com

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Toms Sverige AB

Lev art nr:

468700

EAN hel förp:

5774540468709

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter
Ako Choc kolor lösvikt
Cloetta Sverige AB
Ako Choc kolor lösvikt
1003993    Lager: 16
Amerikanska Linser 880 st Fazer
Fazer Sweden AB
Amerikanska Linser 880 st Fazer
402192    Lager: 9
Banana Bubs 112 st Bubs
BUBS Godis AB
Banana Bubs 112 st Bubs
716117    Lager: 93
Banana Bubs Mini 230 st Bubs
BUBS Godis AB
Banana Bubs Mini 230 st Bubs
716118    Lager: 85
Bläckfiskar Saltade 260 st Bubs
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Saltade 260 st Bubs
716113    Lager: 30
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs
BUBS Godis AB
Bläckfiskar Sura 254 st Bubs
716110    Lager: 1
Bounty Miniatures 8,1 gr
Mars Sverige AB
Bounty Miniatures 8,1 gr
647046    Lager: 8

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;