Opera Mints lösvikt Anthon Berg

157700
Förp.pris: 357,17 kr
Jmf.pris: 142,87 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Lager: 17 förp.
Köp »
Beskrivning:

Pepparmyntspastiller med mörk choklad och sockerdragé.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: Sukker/socker, kakaomasse, glukosesirup/-sirap, kakaosmør/-smör, SØDMÆLKS-/HELMELK-/SÖTMJÖLKSPULVER, risstivelse/-stärkelse, fortykningsmiddel/förtjockningsmedel (arabisk gummi/gummi arabicum), emulgator/emulgeringsmedel (lecithin), pebermynteolie/peppermynteolje/pepparmyntsolja 0,1%, farvestoffer/fargestoffer/färgämnen (anthocyanin/antocyaner, carmin/karmin), helt hærdet/herdnet/härdat vegetabilsk fedt/fett (palmekerne/-kjerne/palmkärna). Kan indeholde spor af nødder/nøtter. Kan innehålla spår av nötter. Mindst 50% kakaotørstof/-torrsubstans i den mørke chokolade/sjokolade/mörka chokladen.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1798 kJ
Energi 427 kcal
Fett 12 g
varav mättat fett 7.1 g
Kolhydrat 76 g
varav sockerarter 72 g
Protein 2.4 g
Motsvarande salt 0.02 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 18/11°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Anthon Berg

Konsumentkontakt:

Toms Sverige AB

Postadress:

Box 4050, 300 04 HALMSTAD

Besöksadress:

Hamngatan 17, 302 43 HALMSTAD

Telefon:

035-15 26 50

Hemsida:

www.toms.se

E-post:

vpr@tomsgroup.com

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Toms Sverige AB

Lev art nr:

157700

EAN hel förp:

5709678035974

Bruttovikt:

2.62 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;