Röda Hjärtan Franssons Konfektyrer

1076815
Förp.pris: 126,90 kr
Jmf.pris: 63,45 kr/kg
Förp. 1*2 kg
Lager: 10 förp.
Köp »
Beskrivning:

Sockrad gelé med hallonsmak.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, glukos-fruktossirap, vatten, gelatin, fuktighetsbevarande medel (sorbitol), surhetsreglerande medel (äppelsyra), aromämne, färgämne (E 120)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1409 kJ
Energi 334 kcal
Kolhydrat 79.7 g
varav sockerarter 67.3 g
Protein 5 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Franssons Konfektyrer

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Franssons Konfektyrer AB

Lev art nr:

815

EAN hel förp:

7391455008158

Bruttovikt:

2.1 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;