Bounty Miniatures 8,1 gr

647046
Förp.pris: 356,83 kr
Jmf.pris: 142,73 kr/kg
Förp. 1*2,5 kg
Lager: 6 förp.
Köp »
Beskrivning:

Den fuktiga, mjuka kokosen i Bounty frestar dina sinnen med smak av paradiset och den finns med helmjölk och mörk choklad.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker/sukker, kokosflingor/tørket/tørret kokos, glukossirap/glukosesirup, kakaosmör/kakaosmør, kakaomassa/-masse, SKUMMJÖLKSPULVER/MELKEPULVER AV SKUMMETMELK/SKUMMETMÆLKSPULVER, vassle-/myse-/vallepermeat (MJÖLK/MELK/MÆLK), emulgeringsmedel/emulgatorer (SOJA-/SOYA-/SOJALECITIN, E471), MJÖLKFETT/MELKEFETT/MÆLKEFEDT, palmfett/palmefett/palmefedt, fuktighetsbevarande medel/fuktighetsbevarende middel (glycerol/glyserol/glycerol), salt. Minimum/Mindst 25% kakao/kakaotørstof.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2050 kJ
Energi 490 kcal
Fett 26 g
varav mättat fett 21 g
Kolhydrat 60 g
varav sockerarter 50 g
Protein 4.0 g
Motsvarande salt 0.25 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Nederländerna

Varumärke:

Bounty

Konsumentkontakt:

Mars Sverige AB

Postadress:

Box 860, 201 80 Malmö

Telefon:

040-35 06 00

Hemsida:

www.mars.se

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Leverantör:

Mars Sverige AB

Lev art nr:

461735

EAN hel förp:

5000159556668

EAN hel pall:

17311200070466

Bruttovikt:

2.5 kg/förp

Volym:

0.009  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;