Hjärtan Mjölkchoklad fyllda 7 gr Laica

9482307
À-pris: 130,03 kr = 1 kg
Förp.pris: 780,19 kr = 6*1 kg
Jmf.pris: 130,03 kr/kg
Förp. 6*1 kg
Säsongvara Jan-Feb
Beställningsbar senare
Beskrivning:

Små hjärtan fyllda med mjölkchoklad inslagna i röd folie, ca 142 chokladhjärtan i en påse.

Ingredienser:

Ingredienser: överdrag (ca 55%)(socker, HELMJÖLKSPULVER (16,5%), kakaomassa, kakaosmör, VASSLEPULVER, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturlig vaniljarom. Fyllning (ca 45%)(socker, fraktionerad vegetabilisk olja och fett (palm och raps i varierande propotioner), HASSELNÖTTER (8%), VASSLEPULVER, skummat kakaopulver, LAKTOS, SKUMMJÖLKSPULVER, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), naturlig vaniljarom. KAN INNEHÅLLA SPÅR AV ANDRA NÖTTER OCH GLUTEN.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2281 kJ
Energi 546 kcal
Fett 32 g
varav mättat fett 18.1 g
Kolhydrat 57.6 g
varav sockerarter 55.2 g
Protein 5.1 g
Motsvarande salt 0.2 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Nötter (eng: tree nuts)

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 23/15°C

Ursprungsland:

Italien

Varumärke:

Laica

Varukategori:

Lösviktsgodis inslagen

Lev art nr:

1280

EAN del förp:

8008743037880

EAN hel förp:

8008743537885

Bruttovikt:

1.01 kg/st  6.06 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.018  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;