Tutti Frutti Rings lösvikt Fazer

403104
Förp.pris: 131,26 kr
Jmf.pris: 77,21 kr/kg
Förp. 1*1,7 kg
Lager: 17 förp.
Köp »
Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: glukossirap, socker, majsstärkelse/stivelse, surhetsreglerande medel (E270, E325), färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av svart morot/gulrot/sort gulerod, batat/sød kartoffel/søtpotet, morot/gulrot/gulerod, äpple och safflor), naturliga aromer. KAN INNEHÅLLA VETE/ KAN INDEHOLDE HVEDE.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1502 kJ
Energi 356 kcal
Fett 0 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 89 g
- Varav sockerarter 54 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0.26 g

Allergiinfo:

Kan innehålla: Spannmål som innehåller gluten

Kan innehålla:
Produkten innehåller inte avsiktligt det angivna allergenet, men på grund av att produktionsmedlen delas med andra produkter, eller av andra skäl, kan produkten innehålla allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

403104

EAN hel förp:

6411404031158

EAN hel pall:

16411404131152

Bruttovikt:

1.81 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;