Halloween Spöke kartong Bubs

7116106
Förp.pris: 184,91 kr
Jmf.pris: 71,12 kr/kg
Förp. 1*2,6 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-30.
Köp »
Beskrivning:

Tycker du det är otäckt med skräckfilmer? Tänk att det är på låtsas. Den riktiga skräcken är att inte ha tillräckligt många Halloweenspöken hemma till filmen. Halloweenspöken är något så overkligt som dubbelgjutna gelé- och skumgodisar med persikasmak. Om du får ett omärkt VHS-band skickat till dig bör du vara orolig på riktigt. Vem använder VHS liksom?

Innehållet är helt fritt från gelatin och andra animaliska tillsatser.

Halloween närmar sig och vad är bättre än att fira med härligt godis? På Torebrings kan du beställa Halloween Spöke Kartong från Bubs, ett utmärkt val för både stora och små. Denna unika kartong är fylld med läckert godis som förhöjer Halloweenstämningen. Bubs är kända för sin högkvalitativa och smakrika godis, och denna kartong är inget undantag. Varför inte göra ditt Halloweenfirande ännu mer speciellt genom att välja Bubs Halloween spökgodis? Beställ enkelt online och få godiset levererat direkt till din dörr, snabbt och smidigt. Missa inte chansen att göra Halloween lite sötare med Torebrings sortiment av Halloween godis!

Taggar:
Vegansk   
Ingredienser:

Glukos-fruktossirap, socker, majsstärkelse, vatten, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), potatisprotein, aromämnen, färgämnen: (svart morotskoncentrat, E100), kokosolja, ytbehandlingsmedel (karnaubavax).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1464 kJ
Energi 350 kcal
Fett 0.2 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 86 g
varav sockerarter 59 g
Protein 0.4 g
Motsvarande salt 0.1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Lösviktsgodis sockergodis

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

16106

EAN hel förp:

7393077161068

Bruttovikt:

2.75 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Liknande produkter

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;