Nappar Fruit påse Haribo

937200
Förp.pris: 241,25 kr
Jmf.pris: 125,65 kr/kg (10,06 kr/st)
Förp. 1*24x80gr
Lager: 8 förp.
Köp »
Beskrivning:

De små favoriterna med fruktsmak

Ingredienser:

Ingredienser: Glukossirap; socker; gelatin; druvsocker; syra: citronsyra; frukt- och plantkoncentrat: spirulina, safflor, äpple, citron, rättika, sötpotatis, morot, svarta vinbär, hibiskus; arom; solrosolja; ytbehandlingsmedel: bivax vitt och gult.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1459 kJ
Energi 343 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 77 g
varav sockerarter 46 g
Protein 6.9 g
Motsvarande salt 0.07 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/5°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Haribo

Varukategori:

Smågodis i påse

Lev art nr:

9372

EAN del förp:

5996379193724

EAN hel förp:

5996379093727

Bruttovikt:

2.1 kg/förp

Volym:

0.008  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;