Ahlgrens Bilar Original 160 gr

911480
Förp.pris: 738,53 kr
Jmf.pris: 128,22 kr/kg (20,52 kr/st)
Förp. 1*36x160g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-11 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Ahlgrens bilar Original

Ahlgrens bilar Original är en favorit bland godispåsar. De mjuka bilarna erbjuds här i de klassiska Ahlgrens bilar färgerna rosa, vit och grön. Under åren som gått har det tillkommit en del nya modeller men originalets smak är och förblir orörd. Har man Sveriges godaste bil så har man!

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, socker, stärkelse, gelatin, invertsockersirap, syra (E270), vegetabiliska oljor (kokos, raps), naturliga aromer, ytbehandlingsmedel (karnaubavax), färgämnen (klorofyllinkopparkomplex, karmin).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1493 kJ
Energi 352 kcal
Fett 0.2 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 82 g
varav sockerarter 57 g
Protein 4.4 g
Motsvarande salt 0.02 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Ahlgrens Bilar

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1000236

EAN del förp:

7310350109906

EAN hel förp:

7330869114802

Bruttovikt:

6.12 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;