GOODY Fruity Pear Bubs Godis

718158
Förp.pris: 119,84 kr
Jmf.pris: 110,96 kr/kg (9,99 kr/st)
Förp. 1*12x90gr
Denna vara finns inte i lager för tillfället men vi har beställt 52 st, så beställer du idag före kl. 15:00 så beräknar vi att Du kan hämta ut Ditt paket hos DB Schenkers ombud i butik den 2024-08-05.
Köp »
Beskrivning:

Goody handlar både om att smaka gott och om att vara god. Därför strävar vi alltid efter att sprida lite extra glädje, omtänksamhet och värme så ofta vi kan. Det är Goody tycker vi.

Goody Sour Ovals. Smaken av fruktigt päron med en touch av syrlighet gör de här skumovalerna till den fräschaste godisupplevelsen. Segheten och den friska surheten är helt enkelt en riktigt god kombination.

Innehållet är helt fritt från gelatin och andra animaliska tillsatser. Sockret är dessutom Fairtrade-certifierat.

Ingredienser:

Socker, glukos-fruktossirap, majsstärkelse, vatten, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), potatisprotein, aromämnen, färgämnen (E141)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1468 kJ
Energi 351 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 87 g
varav sockerarter 61 g
Protein 0.4 g
Motsvarande salt 0.1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

8158

EAN del förp:

7393077181585

EAN hel förp:

7393077081588

Bruttovikt:

1.19 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Upptäck Goody Fruity Pear från BUBS, det perfekta valet för alla godisälskare! Denna smakrika godispåse är idealisk för företag, föreningar och även för privatpersoner som vill ha något extra gott att bjuda på. Hos Torebrings kan du enkelt beställa online och få dina favoritgodisar levererade direkt till dörren. Varför vänta? Köp Goody Fruity Pear BUBS godis online idag och njut av den läckra smaken av päron! Torebrings erbjuder ett brett sortiment av kvalitetsgodis som passar alla tillfällen. Beställ nu och gör din godisstund ännu godare!

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;