Tutti Frutti Original påse Fazer

403827
Förp.pris: 404,88 kr
Jmf.pris: 140,58 kr/kg (16,87 kr/st)
Förp. 1*24x120g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-02 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

"Tutti Frutti Original är en godispåse från Fazer med smak av hallon, päron, citron och unika Tutti Frutti. Perfekt godis för både barn, vuxna och dig som är vegan då Tutti Frutti är gelatinfri och vegansk. Den är tillverkad med naturliga färg och smakämnen från naturliga juicer och färger från både frukt och grönsaker. "

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, modifierad potatisstärkelse/kartoffelstivelse, surhetsreglerande medel (E270, E325), färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av svart morot/gulrot/sort gulerod, safflor, batat/sød kartoffel/søtpotet, spirulina och äpple), naturliga aromer, ytbehandlingsmedel (E903).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1517 kJ
Energi 361 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 89 g
- Varav sockerarter 60 g
Protein 0.5 g
Salt 0.29 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

403827

EAN del förp:

6416453038271

EAN hel förp:

6416453438279

Bruttovikt:

3.25 kg/förp

Volym:

0.016  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;