Kexchoklad Minirutor påse Cloetta

632747
Förp.pris: 497,95 kr
Jmf.pris: 184,43 kr/kg (27,66 kr/st)
Förp. 1*18x150g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Kexchoklad Snacks har nu bytt påsstorlek till 150g. Kexchoklad Snacks är små kvadratformade snacksbitar av Kexchoklad packade i påse.

Ingredienser:

socker, VETEMJÖL, SKUMMJÖLKSPULVER, vegetabiliska fetter (palm, shea), kakaosmör1, VASSLEPULVER (MJÖLK), HELMJÖLKSPULVER, kakaomassa1, fettreducerat kakaopulver1, emulgeringsmedel (SOJALECITIN), kokosolja, salt, bakpulver (natriumvätekarbonat), aromer (bl.a. vanillin). Mjölkchokladen innehåller förutom kakaosmör även annat vegetabiliskt fett. 1Rainforest Alliance Certified. Find out more at ra.org.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2126 kJ
Energi 507 kcal
Fett 25 g
varav mättat fett 15 g
Kolhydrat 60 g
varav sockerarter 44 g
Protein 9.6 g
Motsvarande salt 0.40 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor
Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Kexchoklad

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Chokladbitar minibitar

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001301

EAN del förp:

7310040027473

EAN hel förp:

17310040027470

Bruttovikt:

2.9 kg/förp

Volym:

0.019  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;