Riesen Dark Choco Toffee 150 gr

390773
Förp.pris: 339,25 kr
Jmf.pris: 22,62 kr/st
Förp. 1*15x150g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-10 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: Glukossirap, socker, kondenserad VASSLE (från MJÖLK), kakaomassa* (10 %), palmfett, kondenserad SKUMMJÖLK, kakao, fuktighetsbevarande medel: sorbitolsirap, kakaosmör, SMÖRFETT, VASSLEPULVER (från MJÖLK), modifierad stärkelse, emulgeringsmedel: lecitiner (SOJA), vaniljextrakt. *gjord av Gavoa kakaoblandning Kan även innehålla delar av JORDNÖT SAMT HASSELNÖT, MANDEL och andra NÖTTER.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1877 kJ
Energi 448 kcal
Fett 18.1 g
varav mättat fett 10.7 g
Kolhydrat 66.6 g
varav sockerarter 44.7 g
Protein 3.8 g
Motsvarande salt 0.14 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Kan innehålla: Nötter (eng: tree nuts)
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 21/13°C

Ursprungsland:

Tyskland

Varumärke:

Riesen

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Storck Sverige AB

Lev art nr:

390773

EAN del förp:

4014400902495

EAN hel förp:

4014400390773

Bruttovikt:

2.68 kg/förp

Volym:

0.013  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;