Tutti Frutti Flower Power påse Fazer

404917
Förp.pris: 404,88 kr
Jmf.pris: 140,58 kr/kg (16,87 kr/st)
Förp. 1*24x120g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-06-27 och den 2024-07-01 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Tutti Frutti är en favorit hos många, nu finns den i en härlig blandning av somriga fruktgodisar med en hint av flower power. Godispåsen innehåller fyra goda smaker: äpple, plommon, päron och rabarber. Perfekt mixpåse för både stora och små och den är dessutom gelatinfria, veganska och gjorda med naturliga färg- och smakämnen. Pigga upp dig och ditt sällskap med denna blomstrande godisbukett.

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, modifierad stärkelse/stivelse, surhetsreglerande medel (E270, E325), naturliga aromer (bl.a. kartamus extrakt), färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av morot/gulrot/sort gulerod, saflor, svartvinbär/solbær och spirulina), ytbehandlingsmedel (E903).

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1520 kJ
Energi 362 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 90 g
- Varav sockerarter 60 g
Protein 0 g
Salt (SALTEQ) 0.38 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

404917

EAN del förp:

6416453049178

EAN hel förp:

6416453449176

EAN hel pall:

16416453449173

Bruttovikt:

3.25 kg/förp

Volym:

0.016  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;