Tutti Frutti Sour påse Fazer

403596
Förp.pris: 404,88 kr
Jmf.pris: 140,58 kr/kg (16,87 kr/st)
Förp. 1*24x120g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Ingredienser:

Ingredienser: socker, glukossirap, VETEstärkelse/HVEDEstivelse, modifierad potatisstärkelse/stivelse, surhetsreglerande medel (E270, E330, E325), majsstärkelse/-stivelse, fullhärdat vegetabiliskt fett (ryps, solros/solsikke), färgande livsmedel/fødevarer der farver/næringsmidler som avgir farge (koncentrat av svart morot/gulrot/sort gulerod, safflor, batat/sød kartoffel/søtpotet, spirulina och äpple), naturliga aromer.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1526 kJ
Energi 363 kcal
Fett 0.5 g
- Varav mättat fett 0.1 g
Kolhydrat 90 g
- Varav sockerarter 62 g
Protein 0.5 g
Salt (SALTEQ) 0.27 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Tutti Frutti

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

403596

EAN del förp:

6416453035966

EAN hel förp:

6416453435964

EAN hel pall:

16416453435961

Bruttovikt:

3.25 kg/förp

Volym:

0.016  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;