Snöre Jordgubb Malaco

60968
Förp.pris: 380,24 kr
Jmf.pris: 168,55 kr/kg (15,85 kr/st)
Förp. 1*24x94gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-12 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

MALACO SNÖRE JORDGUBB
Snören kom till marknaden redan 1923 och är idag, förutom en stark skandinavisk produkt, även en succé på våra exportmarknader. En slank modell som stått sig under alla årens lopp! Påsen rymmer många härliga meter snöre.

Ingredienser:

glukos-fruktossirap, VETEMJÖL, socker, fuktighetsbevarande medel (sorbitoler), syra (E270), fullhärdat kokosfett, arom, vegetabiliska fetter/oljor (kokos, raps), färgämnen (E160c, E120).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1569 kJ
Energi 371 kcal
Fett 1.7 g
varav mättat fett 1.2 g
Kolhydrat 82 g
varav sockerarter 51 g
Protein 3.1 g
Motsvarande salt 0.02 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/16°C

Ursprungsland:

Slovakien

Varumärke:

Malaco

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1000063

EAN del förp:

5700417990219

EAN hel förp:

7622200609680

Bruttovikt:

3.02 kg/förp

Volym:

0.011  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;