Ahlgrens Bilar Original 125 gr

1014153
Förp.pris: 564,93 kr
Jmf.pris: 125,54 kr/kg (15,69 kr/st)
Förp. 1*36x125g
Lager: 18 förp.
Köp »
Beskrivning:

Ahlgrens Bilar Original - Sveriges mest köpta bil. Ahlgrens Bilar har varit en älskad del av den svenska godishimlen sedan 1953, tillverkade med omsorg av Cloetta. Additionen av Ahlgrens Bilar till din godisskål innebär inte bara att du njuter av en söt godbit, utan också att du tar del i en bit svensk tradition.

Dela en bil med en vän eller njut av en hel förpackning på egen hand - oavsett hur du föredrar att äta ditt skumgodis är Ahlgrens Bilar här för att göra det lite sötare. De mjuka bilarna erbjuds här i de klassiska Ahlgrens bilar färgerna rosa, vit och grön. Under åren som gått har det tillkommit en del nya modeller men originalets smak är och förblir orörd. Har man Sveriges godaste bil så har man! Beställ din förpackning idag och upplev varför Ahlgrens Bilar är Sveriges mest köpta bil.

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, socker, stärkelse, gelatin, invertsockersirap, syra (E270), vegetabiliska oljor (kokos, raps), aromer, ytbehandlingsmedel (karnaubavax), färgämnen (klorofyllinkopparkomplex, karmin).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1494 kJ
Energi 353 kcal
Fett 0.2 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 82 g
varav sockerarter 57 g
Protein 4.4 g
Motsvarande salt 0.02 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Ahlgrens Bilar

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1014153

EAN del förp:

7310350132874

EAN hel förp:

7330869153252

EAN hel pall:

37330869153253

Bruttovikt:

4.87 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;