Fairtrade

Hallonlakritsskallar påse Bubs

718165
Förp.pris: 157,70 kr
Jmf.pris: 109,51 kr/kg (9,86 kr/st)
Förp. 1*16x90gr
Lager: 67 förp.
Köp »
Ingredienser:

Glukos-fruktossirap, socker, majsstärkelse, vatten, salmiak, lakrits, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), aromämnen, färgämnen (svart morotskoncentrat, E153), salt, kokosolja, ytbehandlingsmedel (karnaubavax)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1476 kJ
Energi 353 kcal
Fett 0.2 g
varav mättat fett 0.2 g
Kolhydrat 86 g
varav sockerarter 60 g
Protein 0 g
Motsvarande salt 0.2 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

8165

EAN del förp:

7393077181653

EAN hel förp:

7393077081656

EAN hel pall:

17393077081653

Bruttovikt:

1.55 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;