Ahlgrens Bilar Sursockrade 100 gr

1014155
Förp.pris: 659,01 kr
Jmf.pris: 156,91 kr/kg (15,69 kr/st)
Förp. 1*42x100g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-11 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Ahlgrens bilar Sursockrade

Ahlgrens bilar Sursockrade är speciellt till dig som älskar det sura i livet. Våra sursockrade bilar har originalets goda inre men är lackad med en läcker sursockrad yta. Resultatet är en sur bil som gör dig glad.

Taggar:
Ingredienser:

socker, glukossirap, stärkelse, gelatin, syror (E334, E270), invertsockersirap, aromer, fullhärdat palmfett, färgämnen (klorofyllinkopparkomplex, karmin).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1499 kJ
Energi 354 kcal
Fett 0.1 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 84 g
varav sockerarter 62 g
Protein 3.7 g
Motsvarande salt 0.02 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Ahlgrens Bilar

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1014155

EAN del förp:

7310350132898

EAN hel förp:

7330869153276

EAN hel pall:

37330869153277

Bruttovikt:

4.55 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;