Fairtrade

GOODY Raspberry Blueberry Bubs Godis

718161
Förp.pris: 119,84 kr
Jmf.pris: 110,96 kr/kg (9,99 kr/st)
Förp. 1*12x90gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ idag före kl. 15:00 så beräknar vi få in den i lager den 2024-07-23.
Köp »
Beskrivning:

Goody handlar både om att smaka gott och om att vara god. Därför strävar vi alltid efter att sprida lite extra glädje, omtänksamhet och värme så ofta vi kan. Det är Goody tycker vi.

Goody Sour Ovals. En sur typ som samtidigt är söt. Tänk dig att bita rakt in i en sommardag. En rejält seg och sur sådan. Kan det bli bättre?

Innehållet är helt fritt från gelatin och andra animaliska tillsatser. Sockret är dessutom Fairtrade-certifierat.

Ingredienser:

Socker, glukos-fruktossirap, majsstärkelse, vatten, surhetsreglerande medel (äppelsyra, natriumcitrat), potatisprotein, aromämnen, färgämnen (svart morotskoncentrat, E133)

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1468 kJ
Energi 351 kcal
Fett 0 g
varav mättat fett 0 g
Kolhydrat 87 g
varav sockerarter 61 g
Protein 0.4 g
Motsvarande salt 0.1 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22.00/17.00°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Bubs Godis

Konsumentkontakt:

Bubs Godis AB

Besöksadress:

Betavägen 4, 556 52 Jönköping

Telefon:

036-31 83 31

Hemsida:

www.bubs.se

E-post:

bubs@bubsgodis.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

BUBS Godis AB

Lev art nr:

8161

EAN del förp:

7393077181615

EAN hel förp:

7393077081618

Bruttovikt:

1.19 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Upptäck den härliga smaken av Goody Raspberry Blueberry BUBS godis påse! Perfekt för både företag, föreningar och privatpersoner som vill njuta av högkvalitativt godis. Denna välsmakande påse innehåller en utmärkt blandning av hallon och blåbär som kommer att väcka dina smaklökar till liv. Beställ godiset enkelt och smidigt online hos Torebrings och få det levererat direkt till din dörr. Spara tid och pengar genom att köpa godis online, oavsett om du handlar för kontoret, föreningen eller för hemmabruk. Gör din beställning idag och upplev skillnaden med Goody och BUBS!

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;