Polly Blå mörk ljus påse Cloetta

633452
Förp.pris: 704,59 kr
Jmf.pris: 146,79 kr/kg (29,36 kr/st)
Förp. 1*24x200g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-02 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Polly Original, med både mörka och ljusa kulor i påsen! De ljusa Polly-kulorna har två smaker, arrack och smörkola, medan de mörka kulorna har smak av vanilj. Så mumsigt att det är omöjligt att bara ta en!

Ingredienser:

socker, vegetabiliska fetter (palm, shea), invertsockersirap, glukossirap, kakaomassa1, SKUMMJÖLKSPULVER, VASSLEPULVER (MJÖLK), gelatin, emulgeringsmedel (SOJALECITIN, E476), ytbehandlingsmedel (gummi arabicum, shellack), förtjockningsmedel (pektin), aromer (bl.a. vanillin), HELMJÖLKSPULVER, syra (citronsyra), vegetabiliska oljor (kokos, raps). Kan innehålla HASSELNÖTTER och MANDEL. 1Rainforest Alliance Certified. Find out more at ra.org.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1946 kJ
Energi 464 kcal
Fett 18 g
varav mättat fett 10 g
Kolhydrat 71 g
varav sockerarter 68 g
Protein 4.1 g
Motsvarande salt 0.09 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Polly

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001325

EAN del förp:

7310040034525

EAN hel förp:

17310040034522

Bruttovikt:

5.2 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;