Heksehyl Häxvrål påse Toms

622530
Förp.pris: 484,18 kr
Jmf.pris: 124,15 kr/kg (16,14 kr/st)
Förp. 1*30x130g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-01 och den 2024-08-05 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Sockerkanderad fylld lakrits med salmiak. Utan gelatin. Utan färgämnen.

Taggar:
Godis    Påse    Häxvrål   
Ingredienser:

Ingredienser: Socker, sirap, glukos-fruktossirap, VETEMJÖL (GLUTEN), modifierad majs- och potatisstärkelse, rålakrits 3%, ammoniumklorid 3%, fullhärdad vegetabiliskt fett (palmkärna, kokos), förtjockningsmedel (gummi arabicum), emulgeringsmedel (mono- och diglycerider av fettsyror), fuktighetsbevarande medel (glycerol), salt, naturlig aromämne. Fyllning 48%.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1501 kJ
Energi 354 kcal
Fett 3.8 g
varav mättat fett 3.6 g
Kolhydrat 77 g
varav sockerarter 60 g
Protein 1.8 g
Motsvarande salt 0.42 g

Allergiinfo:

Innehåller: Spannmål som innehåller gluten

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 22/5°C

Ursprungsland:

Danmark

Varumärke:

Pingvin Toms

Konsumentkontakt:

Toms Sverige AB

Postadress:

Box 4050, 300 04 HALMSTAD

Besöksadress:

Hamngatan 17, 302 43 HALMSTAD

Telefon:

035-15 26 50

Hemsida:

www.toms.se

E-post:

vpr@tomsgroup.com

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Toms Sverige AB

Lev art nr:

622530

EAN del förp:

5774540622538

EAN hel förp:

5709678425010

Bruttovikt:

4.3 kg/förp

Volym:

0.019  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;