Ahlgrens Bilar Fruktkombi 140 gr

1001217
Förp.pris: 738,53 kr
Jmf.pris: 146,53 kr/kg (20,52 kr/st)
Förp. 1*36x140g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-03 och den 2024-07-10 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Ahlgrens bilar Fruktkombi

Ahlgrens bilar Fruktkombi har samma bottenplatta som Ahlgrens bilar Original men med en härlig överdel av vingummi. Sveriges godaste bil bjuder på en extra smakupplevelse i kombination med vingummi på toppen. Du kan här njuta av tre olika färger och smaker; röd hallon, gul citron och orange tuttifrutti.

Taggar:
Ingredienser:

glukossirap, socker, stärkelse, gelatin, invertsockersirap, syra (citronsyra), kokosolja, aromer, ytbehandlingsmedel (karnaubavax), koncentrat från (äpple, fläderbär, rädisa), färgämne (E100).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 1475 kJ
Energi 344 kcal
Fett 0.20 g
varav mättat fett 0.20 g
Kolhydrat 81 g
varav sockerarter 64 g
Protein 4.60 g
Motsvarande salt 0.03 g

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Ahlgrens Bilar

Konsumentkontakt:

Cloetta Sverige AB

Postadress:

Konsumentservice, 205 42 MALMÖ

Telefon:

020-65 10 25

Hemsida:

www.cloetta.com

E-post:

info@cloetta.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Cloetta Sverige AB

Lev art nr:

1001217

EAN del förp:

7310350116447

Bruttovikt:

5.4 kg/förp

Volym:

0.023  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;