Kina Blå Salty Snacks storpåse Fazer

404712
Förp.pris: 466,03 kr
Jmf.pris: 200,44 kr/kg (31,07 kr/st)
Förp. 1*15x155g
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-25 och den 2024-07-29 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Kina Snacks är en riktig favorit hos många! Kina Salty Snacks är härligt crunchiga, saltsöta majspuffar doppade i choklad. Njut av puffarna själv eller dela en påse med vännerna! Alla Fazers chokladprodukter tillverkas av 100 % ansvarsfullt producerad kakao. Allt du behöver är en puff!

Taggar:
Ingredienser:

Ingredienser: socker, kakaosmör, helMJÖLKSpulver/sødMÆLKSpulver/tørrMELK, vegetabiliskt fett (palm, shea), puffat majs, kakaomassa, skumMJÖLKSpulver/skummetMÆLKSpulver, vasslepulver (av MJÖLK)/vallepulver (fra MÆLK)/mysepulver (fra MELK), havssalt, emulgeringsmedel (SOJAlecitin), salt, ytbehandlingsmedel (E904), naturlig arom. KAN INNEHÅLLA VETE/KAN INDEHOLDE HVEDE.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100
Energi 2222 kJ
Energi 532 kcal
Fett 32 g
varav mättat fett 20 g
Kolhydrat 56 g
varav sockerarter 48 g
Protein 6.8 g
Motsvarande salt 0.56 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk
Innehåller: Sojabönor

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 20/16°C

Ursprungsland:

Finland

Varumärke:

Kina

Konsumentkontakt:

Fazer Konsumentkontakt

Besöksadress:

Kartåsgatan 3 A, 531 40 LIDKÖPING

Telefon:

020-45 10 50

Hemsida:

www.fazer.se

Varukategori:

Smågodis i påse

Leverantör:

Fazer Sweden AB

Lev art nr:

404712

EAN del förp:

6416453047129

EAN hel förp:

6416453447127

EAN hel pall:

16416453447124

Bruttovikt:

2.73 kg/förp

Volym:

0.021  m3/st

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;