EU-ekologiskt lövet KRAV Rainforest Alliance

Espresso hela bönor Aroma Oro KRAV Gevalia Professional

4032710
À-pris: 271,82 kr = 1 kg
Förp.pris: 2.174,59 kr = 8*1 kg
Jmf.pris: 271,82 kr/kg
Förp. 8*1 kg
ÅTER NOVEMBER
Beställningsbar senare
Beskrivning:

GEVALIA MASTRO LORENZO ESPRESSOBÖNOR

Vår espresso kommer från ett av Italiens främsta rosterier som levererat bönor till italienska hem och restauranger i generationer. Sortimentet bjuder på tre olika bönblandningar som tar dig på en härlig smakresa. Alla med samma goda egenskaper för att hjälpa dig göra den perfekta espresson med rätt smak och bra crema.

Gevalia Mastro Lorenzo Aroma Oro Hela Bönor
100 % Arabica. En generös norditalienare med smakinslag av kanel och choklad.

Rostning: Mörkrost espresso/Hela bönor.

Karaktär:
Sötma: 3 av 5
Syrlighet: 3 av 5
Fyllighet: 4 av 5
Rostning: 4 av 5

Gevalia Mastro Lorenzo är ett kaffe anpassat för espressobryggning. För bästa resultat brygg Ditt kaffe enligt nedan anvisningar:

• Använd rengjord bryggutrustning.
• Använd friskt, kallt vatten vid bryggningen.
• Dosera rätt efter smak.
• Bästa bryggtemperatur ligger mellan 92-96°C.
• Värmehåll kaffe i max 30 min.
• Häll aldrig över gammalt kaffe i färskbryggt kaffe då försämras kaffets smak.

Taggar:
Ingredienser:

100% Arabica kaffe

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Varumärke:

Gevalia Professional

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Hela Bönor espressokaffe

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4032710

EAN del förp:

8711000536995

EAN hel förp:

8711000537008

EAN hel pall:

8711000537015

Bruttovikt:

1.08 kg/st  8.64 kg/förp

Volym:

0.003  m3/st,  0.024  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;