100% CO2 compensated EU-ekologiskt lövet Fairtrade KRAV

Hela bönor mörk Senoras Arvid Nordquist

474125
Kampanj!
-5%
À-pris: 221,59 kr = 750 gr
(Tidigare pris: 225,69)
Förp.pris: 1.329,55 kr = 6*750 gr
(Tidigare pris: 1.354,15)
Jmf.pris: 295,46 kr/kg
(Tidigare jmf.pris: 300,92 kr/kg)
Förp. 6*750 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-01 och den 2024-07-03 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Kampanjinfo » Köp »
Beskrivning:

Señoras
Mörkrost - Frisk & Nötig
Hela bönor

Nötig smak med friska inslag. Generöst lång och balanserad eftersmak.

Arvid Nordquists kaffe Señoras görs av bönor från kaffeodlingar som drivs av kvinnor.
Genom att långsiktigt stödja dessa kvinnliga odlare bidrar Arvid Nordquist till bättre levnadsförhållanden.
Läs mer: Arvid Nordquist - World Coffee Project.

Rostning
8 av 10


Syrlighet
7 av 10


Intensitet
7 av 10


Fyllighet
8 av 10

Taggar:
Ingredienser:

Kaffe (100% Arabicabönor)

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 30/7°C
Förvara lufttätt och torrt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Arvid Nordquist Coffee Lounge

Konsumentkontakt:

Arvid Nordquist HAB

Besöksadress:

Box 1285, 171 25 SOLNA

Telefon:

08-799 18 00

Hemsida:

www.arvidnordquist.se

E-post:

konsumentkontakt@arvidnordquist.se

Varukategori:

Hela Bönor bryggkaffe

Leverantör:

Arvid Nordquist Handelsaktiebolag

Lev art nr:

4125

EAN del förp:

7310760041254

EAN hel förp:

17310760041251

EAN hel pall:

37310760041255

Bruttovikt:

0.76 kg/st  4.56 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.024  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;