Rainforest Alliance

Hela bönor mörk Continental Blend RA Löfbergs Lila

20503
À-pris: 210,56 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.263,36 kr = 6*1 kg
Jmf.pris: 210,56 kr/kg
Förp. 6*1 kg
Lager: 47 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Continental Blend
Ett kraftfullt och fylligt kaffe med låg syrlighet och en eftersmak av kakao. Continental Blend består huvudsakligen av arabicabönor med inslag av robusta för en kontinental smak. Produkterna är Rainforest Alliance certifierade. Kaffeblandningen kommer från odlingar i Syd- och Centralamerika, Sydostasien samt Östafrika beroende på säsong.

Rostning: Mörkrost

Smak:
Syrlighet: 2 av 8
Fyllighet: 5 av 8
Mörkrost: 7 av 8

Taggar:
Ingredienser:

Hela kaffebönor

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/0°C
Vi rekommenderar att kaffe ska förvaras torrt och svalt i sluten förpackning i rumstemperatur. Hållbarhetstiden är baserat på förvaring i rumstemperatur. Kaffets smak/arom kan försämras vid ej rekommenderade lagrings- och transportförhållanden. Temperaturdifferenser kan ge svällda påsar.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Löfbergs Lila

Konsumentkontakt:

Löfbergs Lila AB

Postadress:

Box 1501, 651 21 KARLSTAD

Telefon:

020-98 57 79

Hemsida:

www.lofbergs.se

E-post:

info@lofbergs.se

Varukategori:

Hela Bönor bryggkaffe

Leverantör:

Löfbergs Lila AB

Lev art nr:

20503

EAN del förp:

7310050005034

EAN hel förp:

7310050205038

EAN hel pall:

7310050905037

Bruttovikt:

1.02 kg/st  6.12 kg/förp

Volym:

0.006  m3/st,  0.036  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;