Hela bönor mörk Experience Kenya Zoégas Professional

12560556
À-pris: 205,63 kr = 750 gr
Förp.pris: 1.645,06 kr = 8*750 gr
Jmf.pris: 274,18 kr/kg
Förp. 8*750 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-01 och den 2024-08-06 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

En blandning med signaturböna från Kenya. Karaktären präglas av Kenyabönans fyllighet med toner av svarta vinbär och citrus. Ett mörkrostat kaffe där smaken på ett spännande sätt utvecklas beroende av kaffets temperatur. Denna eleganta blandning innehåller även bönor från andra ursprung i Östafrika samt Brasilien. Zoégas hållbarhetsprogram i Kenya, Coffee by Women, stöttar sedan många år kaffeodlare med utbildning i miljö och kvalitet.

Taggar:
Ingredienser:

100% rostade Arabicabönor

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras torrt och svalt.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas Professional

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Hela Bönor bryggkaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12560556

EAN del förp:

7310731102939

EAN hel förp:

7310731202936

EAN hel pall:

7310731302933

Bruttovikt:

0.77 kg/st  6.16 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.032  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;