Hela bönor mörk Experience Ethiopia Zoégas Profesional

12560572
À-pris: 205,63 kr = 750 gr
Förp.pris: 1.645,06 kr = 8*750 gr
Jmf.pris: 274,18 kr/kg
Förp. 8*750 gr
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-04 och den 2024-07-09 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

En blandning med signaturböna från kaffets ursprungsland Etiopien, där kaffet växer vilt och naturligt. Tonerna är spännande och kännetecknas av citrus, behaglig kryddighet och fyllighet med inslag av bergamott. Övriga ursprung i blandningen är från Syd- och Centralamerika som bidrar med en spännande eftersmak. Zoégas främjar småodlare i Etiopien via olika certifieringsprogram för att öka utbudet av hållbart odlat kaffe för framtiden.

Taggar:
Ingredienser:

100% rostade Arabicabönor

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: 25/15°C
Förvaras torrt och svalt i orignalförpackning.

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Zoégas Professional

Konsumentkontakt:

Nestlé Sverige AB

Postadress:

Box 7173, 250 07 HELSINGBORG

Besöksadress:

Grenadjärgatan 6, 254 53 HELSINGBORG

Telefon:

020-29 92 00

Hemsida:

www.nestle.se

E-post:

forum@se.nestle.com

Varukategori:

Hela Bönor bryggkaffe

Leverantör:

Nestlé Sverige AB

Lev art nr:

12560572

EAN del förp:

7310731102922

EAN hel förp:

7310731202929

EAN hel pall:

7310731302926

Bruttovikt:

0.77 kg/st  6.16 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.032  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;