Chai Latte Caprimo

51114
À-pris: 129,25 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.292,48 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 129,25 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-15 och den 2024-08-26 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

Den här produkten är ett av Caprimos kompromisslösa svar på dagens trender. Caprimo Chai Latte har en underbart krämig konsistens och en intensiv smak av aromatiska kryddor och örter med ett mjukt inslag av kanel. Denna varma dryck är varken kaffe, cappuccino eller choklad, i stället ger den en lyxig latte-känsla med originell, spännande och naturlig smak.

Ingredienser:

socker, fullhärdat vegetabiliskt fett (kokos), glukossirap, skummjölkspulver, arom, mjölkprotein, stabiliseringsmedel (E452, E340), salt, svart teextrakt 1%, klumpförebyggande medel (E341, E551), emulgeringsmedel (E481), rostat socker.

Näringsvärde:

Energi 2000 kJ / 480 kcal
Fett 21 g
varav mättat fett 20 g
Kolhydrat 69 g
varav sockerarter 65 g
Protein 5.2 g
salt 1.0 g

Tillagningsanvisning:

Dosering 150 ml vatten: 20 - 22 g
Dosering 180 ml vatten: 24 - 26 g
Dosering 200 m vattenl: 28 - 30 g

Förvaring:

Förvaras svalt och torrt, ej i närheten av starkt luktandeprodukter.
Temperaturen bör inte överstiga 25 °C.
Den relativaluftfuktigheten bör inte överstiga 70 %.

Varumärke:

Caprimo

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Instant latte

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-51114-V17

EAN del förp:

73500223927314

EAN hel förp:

73500223988018

EAN hel pall:

47350022398809

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;