Fairtrade

Automatchokad 9,5% Fairtrade Le Royal

61116
À-pris: 92,74 kr = 1 kg
Förp.pris: 927,36 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 92,74 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-07-17 och den 2024-07-26 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Taggar:
Ingredienser:

Socker, vasslepulver (mjölk), fettreducerad kakao 9.5%, fullhärdat vegetabiliskt fett (kokos), glukossirap, mjölkprotein, laktos (mjölk), stabiliseringsmedel (E340, E452), salt, kaliumklorid (E508), klumpförebyggande medel (E341, E551), emulgeringsmedel (E471), arom.

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1750 kJ / 410 kcal
Fett 9.5 g
varav mättat fett 8.9 g
Kolhydrat 76 g
varav sockerarter 72 g
Protein 3.9 g
Salt 0.8 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Förvaras svalt på avstånd från material med stark lukt. Temperaturen bör inte överstiga 25° C. Den relativa luftfuktigheten bör inte överstiga 70%.

Varumärke:

Le Royal

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Automatchoklad chokladdryckspulver

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-61116-V23

EAN del förp:

7350022392304

EAN hel förp:

15701025290309

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.004  m3/st,  0.04  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;