Automatchoklad Choco Blue 16,5% Le Royal

61107
À-pris: 107,97 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.079,68 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 107,97 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Lager: 42 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Instant pulver till kakaodryck.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, vasslepulver (mjölk), fettreducerad kakao 16.5%, glukossirap, fullhärdat vegetabiliskt fett (kokos), mjölkprotein, klumpförebyggande medel (E341, E551), salt, stabiliseringsmedel (E340, E452), emulgeringsmedel (E471), arom, färgämne (E160a).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1600 kJ / 380 kcal
Fett 5.6 g
varav mättat fett 4.7 g
Kolhydrat 70 g
varav sockerarter 68 g
Protein 8.1 g
Salt 1.4 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Dosering:
150 ml: 20-22 g
180 ml: 24-26 g
210 ml: 28-30 g

Förvaring:

Förvaras svalt på avstånd från material med stark lukt. Temperaturen bör inte överstiga 25° C. Den relativa luftfuktigheten bör inte överstiga 70%.

Varumärke:

Le Royal

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Automatchoklad chokladdryckspulver

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-61107-V23

EAN del förp:

7350022392526

EAN hel förp:

15701025201763

Bruttovikt:

1.05 kg/st  10.5 kg/förp

Volym:

0.005  m3/st,  0.05  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;