Rainforest Alliance

Automatchoklad Cacao Fantasy RA Douwe Egberts

4051836
À-pris: 143,81 kr = 1 kg
Förp.pris: 1.438,08 kr = 10*1 kg
Jmf.pris: 143,81 kr/kg
Förp. 10*1 kg
Beställningsvara
Hos oss kan du alltid beställa även om varan inte finns i lager.
Beställ nu så beräknar vi kunna leverera mellan den 2024-08-05 och den 2024-08-08 för avhämtning hos DB Schenkers ombud i butik.
Köp »
Beskrivning:

En härlig och mild chokladblandning som i kombination med hett vatten blir en utsökt kopp choklad. En lättdrucken kakao med läcker kakaosmak och tydlig underliggande sötma. En drickchoklad som tilltalar både stora och små, och som dessutom bidrar med hållbar omtanke via UTZ-märkningen.

Taggar:
Ingredienser:

Socker, skumMJÖLKspulver, fettreducerad kakao (15%), vasslepulver (MJÖLK), glukossirap, klumpförebyggande medel (E341), fullhärdat vegetabiliskt fett (kokos), salt, stabiliseringsmedel (E340), MJÖLKprotein.

Näringsvärde:

Basmängdsdeklaration: 100 Gram

Näringsvärden:
Energi 1550 kJ
Energi 370.46 kcal
Fett 3 g
- Varav mättat fett 2.2 g
Kolhydrat 73 g
- Varav sockerarter 72 g
Protein 10 g
Salt (SALTEQ) 0.9 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Förvaring:

Max-/Mintemperatur: /°C

Ursprungsland:

Sverige

Varumärke:

Douwe Egberts

Konsumentkontakt:

Jacobs Douwe Egberts S.E AB

Telefon:

020-96 00 20

Hemsida:

www.jdeprofessional.se/

Varukategori:

Automatchoklad chokladdryckspulver

Leverantör:

Jacobs Douwe Egberts S.E. AB

Lev art nr:

4051836

EAN del förp:

8711000329771

EAN hel förp:

8711000329788

EAN hel pall:

8711000448526

Bruttovikt:

1.04 kg/st  10.4 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;