Cappuccino Topping Caprimo

75301
À-pris: 90,83 kr = 750 gr
Förp.pris: 908,32 kr = 10*750 gr
Jmf.pris: 121,11 kr/kg
Förp. 10*750 gr
Lager: 139 innerförp.
Köp »
Beskrivning:

Denna produkt benämns som "kaffe med mjölk" i varmdrycksautomat.

Taggar:
Ingredienser:

Skummjölkspulver, laktos (mjölk), klumpförebyggande medel (E341).

Näringsvärde:

Tillagningsstatus: Ej tillagad
Basmängdeklaration: 100 Gram
Energi 1600 kJ / 380 kcal
Fett 0.5 g
varav mättat fett 0.3 g
Kolhydrat 74 g
varav sockerarter 74 g
Protein 19 g
Salt 0.5 g

Allergiinfo:

Innehåller: Mjölk

Innehåller:
Produkten innehåller det angivna allergenet.

Tillagningsanvisning:

Cappuccino Topping Caprimo är speciellt anpassad för varmdrycksautomater för bästa resultat. Dosering beroende på smak mellan 5-15 gr.

Förvaring:

Förvaras svalt på avstånd från material med stark lukt. Temperaturen bör inte överstiga 25° C. Den relativa luftfuktigheten bör inte överstiga 70%.

Varumärke:

Caprimo

Konsumentkontakt:

Barry Callebaut Sweden AB

Postadress:

Box 42, 260 23 KÅGERÖD

Besöksadress:

Böketoftavägen 23, 268 77 KÅGERÖD

Telefon:

0418-450 350

Hemsida:

www.barry-callebaut.com/locations?country=1302

Varukategori:

Topping

Leverantör:

Barry Callebaut Sweden AB

Lev art nr:

VM-52301-V46

EAN del förp:

7350022390089

EAN hel förp:

7350022395084

Bruttovikt:

0.8 kg/st  8 kg/förp

Volym:

0.002  m3/st,  0.02  m3/förp

Produktfakta och produktsammansättningen kan ändras, läs därför alltid instruktioner och ingrediensförteckningen på förpackningen.

Ring oss direkt!

Carina Torebring Carina Torebring
Order, kundservice
carina@torebrings.se
0380-478 84
Malin Hellström Malin Hellström
Internetorder, kundservice
malin@torebrings.se
0380-478 80
Stefan Grip Stefan Grip
Kaffe- Varuautomater
stefan@torebrings.se
0380-478 81
Daniel Hallgren Daniel Hallgren
Kaffe- Varuautomater
daniel@torebrings.se
0380-478 87
Niklas Torebring Niklas Torebring
Inköp, logistik, IT
niklas@torebrings.se
0380-478 82
Matts Torebring Matts Torebring
Senior
matts@torebrings.se
0380-478 83
Birgitta Torebring Birgitta Torebring
Växel, ekonomi
birgitta@torebrings.se
Växel: 0380-478 80

Support Maskiner

Kristoffer Fyhr Kristoffer Fyhr
Serviceansvarig Automater
service@torebrings.se
0380-478 88
test=;